0603J0635P60DAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0635P60DAR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 5.6PF 63V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.17419
Листови со податоци онлајн
0603J0635P60DAR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5.6 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225J0630152KCT

2225J0630152KCT

Syfer

CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 49.392

$2.22708

2225Y0160101JFT

2225Y0160101JFT

Syfer

CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 30.094

$3.98745

1812Y0500683GCR

1812Y0500683GCR

Syfer

CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 29.212

$4.10788

1206Y0250151KXT

1206Y0250151KXT

Syfer

CAP CER 150PF 25V X7R 1206

На залиха: 445.374

$0.22453

1812J0500103MXT

1812J0500103MXT

Syfer

CAP CER 10000PF 50V X7R 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

1206J3000300KQT

1206J3000300KQT

Syfer

CAP CER 30PF 300V C0G/NP0 1206

На залиха: 199.764

$0.50059

0603J025P560DFR

0603J025P560DFR

Syfer

CAP CER 0.56PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 477.988

$0.20921

1808Y0250271FFT

1808Y0250271FFT

Syfer

CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 75.718

$1.45274

2225Y1000223JCT

2225Y1000223JCT

Syfer

CAP CER 0.022UF 100V C0G 2225

На залиха: 34.063

$3.52280

1808Y0630333GCR

1808Y0630333GCR

Syfer

CAP CER 0.033UF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 86.503

$1.27162

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв