1206Y0250681KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0250681KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 680PF 25V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.19209
Листови со податоци онлајн
1206Y0250681KXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y0630390FCT

2220Y0630390FCT

Syfer

CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 19.018

$7.36120

CDR32BP750BFZRAT

CDR32BP750BFZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 75PF 100V 1% BP 1206

На залиха: 143.490

$0.69691

1210J0500100KCT

1210J0500100KCT

Syfer

CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 254.978

$0.39219

1206J0630224JDT

1206J0630224JDT

Syfer

CAP CER 0.22UF 63V X7R 1206

На залиха: 186.539

$0.53608

2220J1000394MXR

2220J1000394MXR

Syfer

CAP CER 0.39UF 100V X7R 2220

На залиха: 63.677

$1.72746

C0805X222K5GEC7210

C0805X222K5GEC7210

KEMET

CAP CER 0805 2.2NF 50V C0G 10%

На залиха: 1.855.287

$0.05390

VJ0402Y222KLXAJ32

VJ0402Y222KLXAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200 PF 25V X7R 0402 PB

На залиха: 149.253

$0.67000

1210Y0500472GAT

1210Y0500472GAT

Syfer

CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 86.062

$1.27814

1206Y0100182JXT

1206Y0100182JXT

Syfer

CAP CER 1800PF 10V X7R 1206

На залиха: 408.914

$0.24455

C1206X620M8HACAUTO

C1206X620M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 62PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 1.965.408

$0.05088

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв