C1210C121F4HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210C121F4HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 120PF 16V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.13464
Листови со податоци онлајн
C1210C121F4HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J0100270FCT

1808J0100270FCT

Syfer

CAP CER 27PF 10V C0G/NP0 1808

На залиха: 109.176

$0.91595

C318C160K3G5TA

C318C160K3G5TA

KEMET

CAP CER 16PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

$0.10633

1812J0250472FFR

1812J0250472FFR

Syfer

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 31.810

$3.77230

GMC21CG910J100NT

GMC21CG910J100NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 91PF 5% 100V

На залиха: 1.666.666

$0.06000

GCM033R71E101MA03D

GCM033R71E101MA03D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 19.762.845

$0.00506

C1206X110K5HAC7800

C1206X110K5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 11PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 2.404.424

$0.04159

C0402C620M8HAC7867

C0402C620M8HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 62PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 19.120.458

$0.00523

1812Y1K00103KST

1812Y1K00103KST

Syfer

CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812

На залиха: 54.455

$2.02000

VJ1206A101KXBMT

VJ1206A101KXBMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.452.643

$0.06884

C336C563JAG5TA7301

C336C563JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 0.056UF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 133.965

$0.74646

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв