0805J0630222JAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J0630222JAR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.31444
Листови со податоци онлајн
0805J0630222JAR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y6300332MXT

1210Y6300332MXT

Syfer

CAP CER 3300PF 630V X7R 1210

На залиха: 336.632

$0.29706

1812J0160123JXR

1812J0160123JXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V X7R 1812

На залиха: 126.615

$0.78979

1808Y0250473KXT

1808Y0250473KXT

Syfer

CAP CER 0.047UF 25V X7R 1808

На залиха: 268.161

$0.37291

0805J0500471MXR

0805J0500471MXR

Syfer

CAP CER 470PF 50V X7R 0805

На залиха: 895.495

$0.11167

C318C472F3G5TA

C318C472F3G5TA

KEMET

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 188.033

$0.53182

2211YA250270GCRSP

2211YA250270GCRSP

Syfer

CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 48.085

$2.28760

1825Y1K20271JXR

1825Y1K20271JXR

Syfer

CAP CER 270PF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 61.937

$1.77599

2220J4K00331JCR

2220J4K00331JCR

Syfer

CAP CER 330PF 4KV C0G/NP0 2220

На залиха: 112.247

$0.89089

2225Y0250224KDT

2225Y0250224KDT

Syfer

CAP CER 0.22UF 25V X7R 2225

На залиха: 35.279

$3.40140

MA0603CG270K160

MA0603CG270K160

Meritek

CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 12.345.679

$0.00810

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв