1210Y2K00391MXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y2K00391MXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 2KV X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.31052
Листови со податоци онлајн
1210Y2K00391MXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:2000V (2kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y2000274KXR

2225Y2000274KXR

Syfer

CAP CER 0.27UF 200V X7R 2225

На залиха: 47.472

$2.31714

C1005X8R2A221K050BE

C1005X8R2A221K050BE

TDK Corporation

CAP CER 220PF 100V X8R 0402

На залиха: 2.392.344

$0.04180

1808Y0250272JFR

1808Y0250272JFR

Syfer

CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 220.065

$0.45441

2225Y0630223FCR

2225Y0630223FCR

Syfer

CAP CER 0.022UF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 9.450

$11.63988

2225J6300563MXR

2225J6300563MXR

Syfer

CAP CER 0.056UF 630V X7R 2225

На залиха: 66.175

$1.66224

1812Y0630334JDT

1812Y0630334JDT

Syfer

CAP CER 0.33UF 63V X7R 1812

На залиха: 64.983

$1.69275

1808Y6300181JXT

1808Y6300181JXT

Syfer

CAP CER 180PF 630V X7R 1808

На залиха: 216.379

$0.46215

VJ0805Y391JLCAJ32

VJ0805Y391JLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 390 PF 200V X7R 0805 PB

На залиха: 85.987

$1.27926

1210J2000681FFR

1210J2000681FFR

Syfer

CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 49.473

$2.22343

FA18X8R2A223KRU06

FA18X8R2A223KRU06

TDK Corporation

CAP CER 0.022UF 100V X8R RADIAL

На залиха: 208.333

$0.48000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв