1808Y2500821KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y2500821KXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 820PF 250V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.33048
Листови со податоци онлајн
1808Y2500821KXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D110JLAAJ

VJ0805D110JLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 11PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 403.632

$0.24775

C0603C829B5HACAUTO

C0603C829B5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 8.2PF 50V ULTRA STA

На залиха: 5.035.246

$0.01986

VJ0805A122KXAMT

VJ0805A122KXAMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.101.928

$0.09075

C1206C151J5GACTU

C1206C151J5GACTU

KEMET

CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 400.000

$0.25000

0603J0160823JDR

0603J0160823JDR

Syfer

CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603

На залиха: 435.161

$0.22980

FK18C0G1H3R3CN006

FK18C0G1H3R3CN006

TDK Corporation

CAP CER 3.3PF 50V C0G RADIAL

На залиха: 1.360.914

$0.07348

2220J1K00122JXR

2220J1K00122JXR

Syfer

CAP CER 1200PF 1KV X7R 2220

На залиха: 73.306

$1.50054

2225Y1000102GFT

2225Y1000102GFT

Syfer

CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 19.387

$6.70521

1808J2000560FFR

1808J2000560FFR

Syfer

CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 81.488

$1.34988

C1206C139C3HAC7800

C1206C139C3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.3PF 25V ULTRA STA

На залиха: 3.607.503

$0.02772

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв