1210J0160154MXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0160154MXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.15UF 16V X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.37268
Листови со податоци онлајн
1210J0160154MXT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.15 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0250181FCT

1210Y0250181FCT

Syfer

CAP CER 180PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 72.547

$1.51624

CKC21X393GWGAC7800

CKC21X393GWGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 39NF 650VDC C0G

На залиха: 47.128

$2.33405

C0805X162F1HACAUTO

C0805X162F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1.6NF 100V ULTRA ST

На залиха: 1.121.076

$0.08920

2225Y2000824JDR

2225Y2000824JDR

Syfer

CAP CER 0.82UF 200V X7R 2225

На залиха: 22.975

$5.65824

VJ0603A2R7BXBAC

VJ0603A2R7BXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 264.550

$0.37800

C0603X829D3HACAUTO

C0603X829D3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 8.2PF 25V ULTRA STA

На залиха: 5.627.462

$0.01777

VJ0805Y563JXAPW1BC

VJ0805Y563JXAPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.056UF 50V X7R 0805

На залиха: 711.845

$0.14048

VJ1206Y822MXBCW1BC

VJ1206Y822MXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 8200PF 100V X7R 1206

На залиха: 972.289

$0.10285

1206Y0500331FFR

1206Y0500331FFR

Syfer

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 96.941

$1.13470

GRM033R61C153ME84D

GRM033R61C153ME84D

TOKO / Murata

CAP CER 0.015UF 16V X5R 0201

На залиха: 10.570.824

$0.00946

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв