1210Y0630824JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y0630824JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.82UF 63V X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.99722
Листови со податоци онлајн
1210Y0630824JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.82 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HC1812YV224M201

HC1812YV224M201

Meritek

CAP CER 0.22UF 200V Y5V 1812

На залиха: 221.190

$0.45210

C0805C223KAREC7210

C0805C223KAREC7210

KEMET

CAP CER 0805 22NF 250V X7R 10%

На залиха: 2.882.675

$0.03469

SR151C103KARTR1

SR151C103KARTR1

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 200.000

$0.50000

C0603C472F3GEC7867

C0603C472F3GEC7867

KEMET

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 534.902

$0.18695

GRM55DR72D684KW01L

GRM55DR72D684KW01L

TOKO / Murata

CAP CER 0.68UF 200V X7R 2220

На залиха: 224.880

$0.44468

1206Y1002P40DQT

1206Y1002P40DQT

Syfer

CAP CER 2.4PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 206.058

$0.48530

1210Y0505P60BCT

1210Y0505P60BCT

Syfer

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 102.974

$0.97111

1825J1000393MXR

1825J1000393MXR

Syfer

CAP CER 0.039UF 100V X7R 1825

На залиха: 62.281

$1.76617

GCJ219R72A562MA01J

GCJ219R72A562MA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.161.980

$0.08606

VJ1206A470FXAMC

VJ1206A470FXAMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 305.464

$0.32737

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв