1206Y1K52P70CCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y1K52P70CCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2.7PF 1.5KV C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.37868
Листови со податоци онлајн
1206Y1K52P70CCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.7 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:1500V (1.5kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y1500821KQT

1206Y1500821KQT

Syfer

CAP CER 820PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 100.014

$0.99986

1808Y0160821JDR

1808Y0160821JDR

Syfer

CAP CER 820PF 16V X7R 1808

На залиха: 213.990

$0.46731

C0805C120F1HACAUTO

C0805C120F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 12PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.847.404

$0.05413

1210J0100393MXT

1210J0100393MXT

Syfer

CAP CER 0.039UF 10V X7R 1210

На залиха: 276.052

$0.36225

CL10X475KQ8NNNC

CL10X475KQ8NNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0603

На залиха: 5.324.813

$0.01878

C1206X155K8NAC7800

C1206X155K8NAC7800

KEMET

CAP CER 1.5UF 10V X8L 1206

На залиха: 214.730

$0.46570

1210Y0630824JXR

1210Y0630824JXR

Syfer

CAP CER 0.82UF 63V X7R 1210

На залиха: 100.278

$0.99722

HC1812YV224M201

HC1812YV224M201

Meritek

CAP CER 0.22UF 200V Y5V 1812

На залиха: 221.190

$0.45210

C0805C223KAREC7210

C0805C223KAREC7210

KEMET

CAP CER 0805 22NF 250V X7R 10%

На залиха: 2.882.675

$0.03469

SR151C103KARTR1

SR151C103KARTR1

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 200.000

$0.50000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв