1206Y2000151GFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y2000151GFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.64192
Листови со податоци онлајн
1206Y2000151GFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0402C161M4HAC7867

C0402C161M4HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 160PF 16V ULTRA STA

На залиха: 12.269.938

$0.00815

2220J0500272KCT

2220J0500272KCT

Syfer

CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 60.771

$1.81007

VJ1206A100KBCAT4X

VJ1206A100KBCAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 200V NP0 1206

На залиха: 1.028.912

$0.09719

0805J100P600HQT

0805J100P600HQT

Syfer

CAP CER 0.6PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 126.318

$0.79165

1808J2K00151KXR

1808J2K00151KXR

Syfer

CAP CER 150PF 2KV X7R 1808

На залиха: 286.172

$0.34944

0805Y1000151JFT

0805Y1000151JFT

Syfer

CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 416.788

$0.23993

1210J0100104GCT

1210J0100104GCT

Syfer

CAP CER 0.1UF 10V C0G/NP0 1210

На залиха: 69.181

$1.59002

1210J0630150FFT

1210J0630150FFT

Syfer

CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 52.335

$2.10182

1808Y0630272KFR

1808Y0630272KFR

Syfer

CAP CER 2700PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 232.477

$0.43015

GCM1885C2A7R2DA16D

GCM1885C2A7R2DA16D

TOKO / Murata

CAP CER 7.2PF 100V NP0 0603

На залиха: 2.935.995

$0.03406

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв