VJ0402Y103MLJAJ32

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402Y103MLJAJ32
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 10000 PF 16V X7R 0402 PB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.18400
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.024" (0.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y1K20152JXR

2220Y1K20152JXR

Syfer

CAP CER 1500PF 1.2KV X7R 2220

На залиха: 68.528

$1.60516

0805J0500182GAT

0805J0500182GAT

Syfer

CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 199.764

$0.50059

K101M10X7RF53H5

K101M10X7RF53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 100PF 50V X7R RADIAL

На залиха: 2.886.002

$0.03465

0805Y1000681KER

0805Y1000681KER

Syfer

CAP CER 680PF 100V X7R 0805

На залиха: 465.267

$0.21493

C324C301J3G5TA7301

C324C301J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 300PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

C1210X241J1HAC7800

C1210X241J1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 240PF 100V ULTRA ST

На залиха: 1.269.680

$0.07876

2225Y4K00331KXR

2225Y4K00331KXR

Syfer

CAP CER 330PF 4KV X7R 2225

На залиха: 109.234

$1.00701

2220Y0500224MDT

2220Y0500224MDT

Syfer

CAP CER 0.22UF 50V X7R 2220

На залиха: 40.816

$2.69498

1812Y0630121KCT

1812Y0630121KCT

Syfer

CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 129.334

$0.77319

1206Y1K00120KFT

1206Y1K00120KFT

Syfer

CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 284.365

$0.35166

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв