1111J6300560FQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1111J6300560FQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 56PF 630V C0G/NP0 1111
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.57798
Листови со податоци онлајн
1111J6300560FQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:56 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1111 (2828 Metric)
 • големина / димензија:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.070" (1.78mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J0160393KXR

0805J0160393KXR

Syfer

CAP CER 0.039UF 16V X7R 0805

На залиха: 650.618

$0.15370

1206J6300151GQT

1206J6300151GQT

Syfer

CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 114.116

$0.87630

C911U510JUSDCAWL40

C911U510JUSDCAWL40

KEMET

CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 841.750

$0.11880

1206Y5000181KCR

1206Y5000181KCR

Syfer

CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 504.821

$0.19809

SA305E824MAR

SA305E824MAR

Elco (AVX)

CAP CER 0.82UF 50V Z5U AXIAL

На залиха: 278.971

$0.35846

VJ0603H682JXAAC

VJ0603H682JXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 6800PF 50V X8R 0603

На залиха: 1.638.001

$0.06105

2220Y6300822JXT

2220Y6300822JXT

Syfer

CAP CER 8200PF 630V X7R 2220

На залиха: 64.591

$1.70300

2220Y1K00472KFR

2220Y1K00472KFR

Syfer

CAP CER 4700PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 45.148

$2.43642

VJ0603D3R9BXCAJ

VJ0603D3R9BXCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 350.274

$0.28549

C0603C681G3GACTU

C0603C681G3GACTU

KEMET

CAP CER 680PF 25V NP0 0603

На залиха: 475.330

$0.21038

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв