C0603X152M2GECAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603X152M2GECAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03693
Листови со податоци онлајн
C0603X152M2GECAUTO PDF
 • серија:ESD SMD Auto C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0500822JAR

1206Y0500822JAR

Syfer

CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 187.290

$0.53393

VJ0402D150FXBAC

VJ0402D150FXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 104.638

$0.95567

C1206X102M4RECAUTO7210

C1206X102M4RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 1NF 16V X7R 20%

На залиха: 996.810

$0.10032

C0805C470M8HACAUTO

C0805C470M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 47PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 4.882.812

$0.02048

VJ0805A102FXBCW1BC

VJ0805A102FXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 527.565

$0.18955

MA1812CG122J500

MA1812CG122J500

Meritek

CAP CER 122PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 249.314

$0.40110

VJ0603G334KXQPW1BC

VJ0603G334KXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603

На залиха: 2.418.964

$0.04134

0805Y2504P70CCR

0805Y2504P70CCR

Syfer

CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 432.731

$0.23109

VJ0402D0R3BXAAC

VJ0402D0R3BXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.3PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 258.518

$0.38682

VJ0603D5R1CLAAJ

VJ0603D5R1CLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 633.272

$0.15791

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв