C1210X110G4HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210X110G4HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 11PF 16V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.12392
Листови со податоци онлајн
C1210X110G4HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:11 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C316C392J1G5TA7301

C316C392J1G5TA7301

KEMET

CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 623.014

$0.16051

GRT155R61C224ME01D

GRT155R61C224ME01D

TOKO / Murata

CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402

На залиха: 333.333

$0.30000

1206Y2000121JXR

1206Y2000121JXR

Syfer

CAP CER 120PF 200V X7R 1206

На залиха: 405.646

$0.24652

1210Y5000220KAR

1210Y5000220KAR

Syfer

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 246.718

$0.40532

VJ0603D5R6BXAAC

VJ0603D5R6BXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 355.113

$0.28160

0805Y2000100FFR

0805Y2000100FFR

Syfer

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 132.201

$0.75642

1812J1K00471JCT

1812J1K00471JCT

Syfer

CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 120.361

$0.83083

1206Y0100221KCR

1206Y0100221KCR

Syfer

CAP CER 220PF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 478.996

$0.20877

102R29W103KV4E

102R29W103KV4E

Johanson Dielectrics, Inc.

CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808

На залиха: 100.917

$1.09000

C17CF181J-4UN-X1T

C17CF181J-4UN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 1111

На залиха: 66.889

$1.64450

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв