1206J0630221JQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J0630221JQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 220PF 63V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.65771
Листови со податоци онлајн
1206J0630221JQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
251R15S510KV4E

251R15S510KV4E

Johanson Technology

CAP CER 51PF 250V NP0 0805

На залиха: 990.295

$0.10098

1206Y0250122KCR

1206Y0250122KCR

Syfer

CAP CER 1200PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 424.286

$0.23569

GCM31A5C3A470JX01J

GCM31A5C3A470JX01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 879.275

$0.11373

C315C432F2G5TA

C315C432F2G5TA

KEMET

CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 83.881

$1.31138

VJ1206Y103MLCAJ32

VJ1206Y103MLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 10000 PF 200V X7R 1206 P

На залиха: 166.074

$0.60214

1812J4K00820KCT

1812J4K00820KCT

Syfer

CAP CER 82PF 4KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

C1206X751M8HAC7800

C1206X751M8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 750PF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.404.424

$0.04159

DE2B3KY331KN2AM01F

DE2B3KY331KN2AM01F

TOKO / Murata

CAP CER 330PF 250VAC RADIAL

На залиха: 196.078

$0.51000

1206J6300330KCR

1206J6300330KCR

Syfer

CAP CER 33PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 542.829

$0.18422

CL10B104KB8VPJC

CL10B104KB8VPJC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 100NF 50V X7R 0603

На залиха: 666.666

$0.15000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв