VJ0603A3R9BXBAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603A3R9BXBAC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.37800
Листови со податоци онлајн
VJ0603A3R9BXBAC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.9 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.038" (0.97mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805X682G1GECAUTO7210

C0805X682G1GECAUTO7210

KEMET

CAP CER 0805 6.8NF 100V C0G 2%

На залиха: 931.445

$0.10736

0805J2008P20CFR

0805J2008P20CFR

Syfer

CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 318.025

$0.31444

C325C684M1R5TA

C325C684M1R5TA

KEMET

CAP CER RAD 680NF 100V X7R 20%

На залиха: 348.796

$0.28670

1808J2000100KFR

1808J2000100KFR

Syfer

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 147.043

$0.68007

1206Y0100272JCT

1206Y0100272JCT

Syfer

CAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 365.684

$0.27346

GRM319C81C475MA12J

GRM319C81C475MA12J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 718.907

$0.13910

SR205A103KAR

SR205A103KAR

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL

На залиха: 243.973

$0.40988

0805J0256P80BFT

0805J0256P80BFT

Syfer

CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 153.534

$0.65132

C326C201GAG5TA7301

C326C201GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 200PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 322.009

$0.31055

0805J1000681JAR

0805J1000681JAR

Syfer

CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 396.652

$0.25211

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв