TMK042CG3R5BD-W

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TMK042CG3R5BD-W
Производителот
TAIYO YUDEN
Опис
CAP CER 3.5PF 25V C0G/NP0 01005
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
145989
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
TMK042CG3R5BD-W PDF
 • серија:M
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.5 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:01005 (0402 Metric)
 • големина / димензија:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.009" (0.22mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J0630180KFR

2220J0630180KFR

Syfer

CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 40.653

$2.70578

C1206C184G8JACAUTO

C1206C184G8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.18UF 10V U2J 1206

На залиха: 154.057

$0.64911

0603Y0506P80BFT

0603Y0506P80BFT

Syfer

CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 173.052

$0.57786

C0603X680K5HAC7867

C0603X680K5HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 68PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 8.741.258

$0.01144

1206J1005P60CCR

1206J1005P60CCR

Syfer

CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 369.153

$0.27089

C325C209DAG5TA7301

C325C209DAG5TA7301

KEMET

CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 388.742

$0.25724

VJ0805A122FXAMR

VJ0805A122FXAMR

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 264.550

$0.37800

0805J2000563JXT

0805J2000563JXT

Syfer

CAP CER 0.056UF 200V X7R 0805

На залиха: 384.452

$0.26011

VJ0603A681JXAAP

VJ0603A681JXAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.339.728

$0.04274

D122M20Z5UH65L2R

D122M20Z5UH65L2R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 1200PF 100V Z5U RADIAL

На залиха: 2.234.636

$0.04475

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв