1210J1000152FAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J1000152FAR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.31714
Листови со податоци онлајн
1210J1000152FAR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J0500161KQT

0603J0500161KQT

Syfer

CAP CER 160PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 290.723

$0.34397

VJ0805D100FXPAC

VJ0805D100FXPAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 90.702

$1.21275

C316C242J3G5TA

C316C242J3G5TA

KEMET

CAP CER 2400PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 924.983

$0.10811

1808Y2000392KCT

1808Y2000392KCT

Syfer

CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 158.843

$0.62955

C0603Y561K5RACTU

C0603Y561K5RACTU

KEMET

CAP CER 560PF 50V X7R 0603

На залиха: 979.431

$0.10210

1206Y0500390GCR

1206Y0500390GCR

Syfer

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 279.634

$0.35761

10HV26B105KC

10HV26B105KC

KEMET

CAP CER 1UF 1KV X7R RADIAL

На залиха: 399

$300.17800

251R07S1R7AV4T

251R07S1R7AV4T

Johanson Technology

CAP CER 1.7PF 250V C0G/NP0 0402

На залиха: 263.157

$0.38000

VJ1825A821KBBAT4X

VJ1825A821KBBAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 100V NP0 1825

На залиха: 112.784

$0.88665

CDR35BX184AMZSAT

CDR35BX184AMZSAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.18UF 50V 20% BX 1825

На залиха: 77.165

$1.42550

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв