GMC10CG2R0C50NT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GMC10CG2R0C50NT
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
156000
Единечната цена
$0.00620
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:GMC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y0160685KDT

2225Y0160685KDT

Syfer

CAP CER 6.8UF 16V X7R 2225

На залиха: 19.577

$6.64042

C1210X160J1HAC7800

C1210X160J1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 16PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.234.720

$0.08099

1206J1K50222KXR

1206J1K50222KXR

Syfer

CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1206

На залиха: 458.736

$0.21799

C0603X390F8HACAUTO

C0603X390F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 39PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 2.126.302

$0.04703

1206GC681KAT2A

1206GC681KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 680PF 2KV X7R 1206

На залиха: 243.902

$0.41000

VJ0805D221FLAAJ

VJ0805D221FLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 50V NP0 0805

На залиха: 85.694

$1.28363

1206Y1K00181KAT

1206Y1K00181KAT

Syfer

CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 268.651

$0.37223

VJ1206A1R5DLCAJ32

VJ1206A1R5DLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.5 PF 200V NP0(C0G) 120

На залиха: 128.824

$0.77625

C0805X910M1HAC7800

C0805X910M1HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 91PF 100V ULTRA STA

На залиха: 5.089.058

$0.01965

VJ0603A471FFAAC

VJ0603A471FFAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 91.362

$1.20400

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв