AC0603KRX7R9BB272

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC0603KRX7R9BB272
Производителот
Yageo
Опис
CAP CER 2700PF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01986
Листови со податоци онлајн
AC0603KRX7R9BB272 PDF
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2700 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0402C279D4HACAUTO

C0402C279D4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 2.7PF 16V ULTRA STA

На залиха: 7.575.757

$0.01320

HC0603CG100G251

HC0603CG100G251

Meritek

CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.623.376

$0.06160

VJ1210A182GXAAT

VJ1210A182GXAAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 180.053

$0.55539

1206Y2K02P20DQT

1206Y2K02P20DQT

Syfer

CAP CER 2.2PF 2000V C0G/NP0 1206

На залиха: 185.970

$0.53772

1206Y5000161GQT

1206Y5000161GQT

Syfer

CAP CER 160PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 114.601

$0.87259

SMK316B7103KF-T

SMK316B7103KF-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 10000PF 630V X7R 1206

На залиха: 277.777

$0.36000

MR051A511GAA

MR051A511GAA

Elco (AVX)

CAP CER 510PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 50.787

$2.16588

VJ1206A221JBBAT4X

VJ1206A221JBBAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 100V NP0 1206

На залиха: 359.350

$0.27828

1210J0500680KAT

1210J0500680KAT

Syfer

CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 169.963

$0.58836

K101J10C0GH53H5

K101J10C0GH53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 2.512.562

$0.03980

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв