C0805C275M8PACTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C275M8PACTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 2.7UF 10V X5R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.11688
Листови со податоци онлајн
C0805C275M8PACTU PDF
 • серија:SMD Comm X5R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.7 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X5R
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.041" (1.05mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C3225JB2A225K230AB

C3225JB2A225K230AB

TDK Corporation

CAP CER 2.2UF 100V JB 1210

На залиха: 142.857

$0.70000

1808J0160223MDT

1808J0160223MDT

Syfer

CAP CER 0.022UF 16V X7R 1808

На залиха: 203.877

$0.49049

0805J1000332KDT

0805J1000332KDT

Syfer

CAP CER 3300PF 100V X7R 0805

На залиха: 466.483

$0.21437

08055C562MAT2A

08055C562MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 5600PF 50V X7R 0805

На залиха: 2.518.257

$0.03971

1210J0630472FCR

1210J0630472FCR

Syfer

CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 71.208

$1.54476

C907U222MZVDAAWL20

C907U222MZVDAAWL20

KEMET

CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL

На залиха: 1.052.188

$0.09504

2220Y0100392FCT

2220Y0100392FCT

Syfer

CAP CER 3900PF 10V C0G/NP0 2220

На залиха: 18.580

$6.99665

AC0603KRX7R9BB272

AC0603KRX7R9BB272

Yageo

CAP CER 2700PF 50V X7R 0603

На залиха: 5.035.246

$0.01986

C0402C279D4HACAUTO

C0402C279D4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 2.7PF 16V ULTRA STA

На залиха: 7.575.757

$0.01320

HC0603CG100G251

HC0603CG100G251

Meritek

CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.623.376

$0.06160

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв