1825J1K00182MXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J1K00182MXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1800PF 1KV X7R 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.26198
Листови со податоци онлајн
1825J1K00182MXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1800 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GMC21CG150G100NTD

GMC21CG150G100NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 15PF 2% 100V

На залиха: 1.250.000

$0.08000

GJM0225C1E8R4CB01L

GJM0225C1E8R4CB01L

TOKO / Murata

CAP CER 8.4PF 25V NP0 01005

На залиха: 4.488.330

$0.02228

C1206C439C3HACAUTO

C1206C439C3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 4.3PF 25V ULTRA STA

На залиха: 2.718.868

$0.03678

100B3R6BW500XT

100B3R6BW500XT

American Technical Ceramics

CAP CER 3.6PF 500V P90 1111

На залиха: 27.777

$4.32000

VJ0805A100JXEMC

VJ0805A100JXEMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 979.048

$0.10214

C0805X912M8HACAUTO

C0805X912M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 9.1NF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.062.280

$0.04849

0603Y0160123MDR

0603Y0160123MDR

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V X7R 0603

На залиха: 574.085

$0.17419

C316C822F3G5TA7301

C316C822F3G5TA7301

KEMET

CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 99.415

$1.10647

C0805C0G101-561GNP

C0805C0G101-561GNP

Venkel LTD

CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 4.572.473

$0.02187

2220J2K50270KCR

2220J2K50270KCR

Syfer

CAP CER 27PF 2.5KV C0G/NP0 2220

На залиха: 83.313

$1.32032

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв