1206J6306P80DAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J6306P80DAR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 6.8PF 630V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.28150
Листови со податоци онлајн
1206J6306P80DAR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C318C910J3G5TA7301

C318C910J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 91PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

1825J5000681KCT

1825J5000681KCT

Syfer

CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1825

На залиха: 73.573

$1.49510

1808J2500102KFT

1808J2500102KFT

Syfer

CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 191.054

$0.52341

08052C222KAT2A

08052C222KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 2200PF 200V X7R 0805

На залиха: 285.714

$0.35000

C1210X330K3HACAUTO

C1210X330K3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 33PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 1.261.193

$0.07929

0505Y050P700BQT

0505Y050P700BQT

Syfer

CAP CER 0.7PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 210.044

$0.47609

GRM155C81C474ME01J

GRM155C81C474ME01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 3.551.136

$0.02816

1210J1000102FFT

1210J1000102FFT

Syfer

CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 47.472

$2.31714

2220J0250271GCT

2220J0250271GCT

Syfer

CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 32.065

$3.74229

C1608CH2A681J080AA

C1608CH2A681J080AA

TDK Corporation

CAP CER 680PF 100V CH 0603

На залиха: 196.078

$0.51000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв