WhatsApp Icon
1206J5000222JDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J5000222JDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11662
Листови со податоци онлајн
1206J5000222JDT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
GRM033C80G223ME01J

GRM033C80G223ME01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 13.812.154

C1206X160F1HAC7800

C1206X160F1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 16PF 100V ULTRA STA

На залиха: 766.166

C1206C272F5GALTU

C1206C272F5GALTU

KEMET

CAP CER 2700PF 50V NP0 1206

На залиха: 145.317

0603J0160820GCR

0603J0160820GCR

Syfer

CAP CER 82PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 372.911

MR051A220JAA

MR051A220JAA

Elco (AVX)

CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 71.362

C0603X220F4HAC7867

C0603X220F4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 22PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 2.518.257

FPD050BE10138BH1

FPD050BE10138BH1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 100PF 5KV R42

На залиха: 680

C0603X562M3JAC7867

C0603X562M3JAC7867

KEMET

CAP CER 5600PF 25V U2J 0603

На залиха: 1.840.264

C1206X152F2GEC7800

C1206X152F2GEC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.5NF 200V C0G 1%

На залиха: 238.452

1206Y1506P20DQT

1206Y1506P20DQT

Syfer

CAP CER 6.2PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 165.535

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв