WhatsApp Icon
1210J1K50472KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J1K50472KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
13623
Листови со податоци онлајн
1210J1K50472KXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1500V (1.5kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1808Y6300181GCT

1808Y6300181GCT

Syfer

CAP CER 180PF 630V C0G/NP0 1808

На залиха: 133.804

C0603X202K8HACAUTO

C0603X202K8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 2NF 10V ULTRA STABL

На залиха: 4.020.908

VJ1812A472KBCAT4X

VJ1812A472KBCAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 4700PF 200V NP0 1812

На залиха: 182.872

1825Y1K50151FCT

1825Y1K50151FCT

Syfer

CAP CER 150PF 1.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 25.489

1206J1000102FCR

1206J1000102FCR

Syfer

CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 132.545

0505Y1009P10CQT

0505Y1009P10CQT

Syfer

CAP CER 9.1PF 100V C0G/NP0 0505

На залиха: 136.501

C1206X103F1GEC7800

C1206X103F1GEC7800

KEMET

CAP CER 1206 10NF 100V C0G 1%

На залиха: 238.452

GMC10CG1R8B50NT

GMC10CG1R8B50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 8.333.333

VJ0603Y182KLBAJ32

VJ0603Y182KLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1800 PF 100V X7R 0603 PB

На залиха: 325.679

HC1210CG331J501

HC1210CG331J501

Meritek

CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 425.713

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв