WhatsApp Icon
C320C569BAG5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C320C569BAG5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18216
Листови со податоци онлајн
C320C569BAG5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5.6 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.290" (7.36mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MA0603CG220F500

MA0603CG220F500

Meritek

CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 17.889.087

2220Y0160565MXT

2220Y0160565MXT

Syfer

CAP CER 5.6UF 16V X7R 2220

На залиха: 33.074

0805Y0160272GCT

0805Y0160272GCT

Syfer

CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 249.128

C2012C0G2A152K060AA

C2012C0G2A152K060AA

TDK Corporation

CAP CER 1500PF 100V C0G 0805

На залиха: 625.000

1206Y0250121GCT

1206Y0250121GCT

Syfer

CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 249.128

2225Y6K00181GCR

2225Y6K00181GCR

Syfer

CAP CER 180PF 6KV C0G/NP0 2225

На залиха: 44.915

2225J1K20561JXT

2225J1K20561JXT

Syfer

CAP CER 560PF 1.2KV X7R 2225

На залиха: 56.188

0805J0630360JQT

0805J0630360JQT

Syfer

CAP CER 36PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 196.556

12107A331KAT2A

12107A331KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 330PF 500V NP0 1210

На залиха: 365.884

CGA2B3X5R1H103M050BB

CGA2B3X5R1H103M050BB

TDK Corporation

CAP CER 10000PF 50V X5R 0402

На залиха: 1.000.000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв