WhatsApp Icon
1210J5003P90BFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J5003P90BFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3.9PF 500V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
12455
Листови со податоци онлајн
1210J5003P90BFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.9 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C1210X821K8HACAUTO

C1210X821K8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 820PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.243.626

GCJ31CR71A685MA13L

GCJ31CR71A685MA13L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 614.250

1812J2500390JFT

1812J2500390JFT

Syfer

CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 104.397

885012006002

885012006002

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.000.000

C1206C221K1GACTU

C1206C221K1GACTU

KEMET

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 217.391

SR215E224MAATR1

SR215E224MAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 0.22UF 50V Z5U RADIAL

На залиха: 795.798

VJ0805D621FLBAT

VJ0805D621FLBAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 620PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 75.158

C1210C685K3RALTU

C1210C685K3RALTU

KEMET

CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210

На залиха: 199.246

2220Y1000221GFT

2220Y1000221GFT

Syfer

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 22.716

VJ0805Y182KXACW1BC

VJ0805Y182KXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1800PF 50V X7R 0805

На залиха: 1.585.037

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв