WhatsApp Icon
0603J0250330JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0250330JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
19646
Листови со податоци онлајн
0603J0250330JCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
WI140266WJ10338BJ1

WI140266WJ10338BJ1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 10000PF 14KV SCREW

На залиха: 22

1812Y5000223MDT

1812Y5000223MDT

Syfer

CAP CER 0.022UF 500V X7R 1812

На залиха: 105.476

VY2220K29U2JS6TV5

VY2220K29U2JS6TV5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 22PF 440VAC U2J RADIAL

На залиха: 1.333.688

1206Y0250392JFT

1206Y0250392JFT

Syfer

CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 212.363

1808YA250121KCRSPU

1808YA250121KCRSPU

Syfer

CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 179.600

0805J2500300JUT

0805J2500300JUT

Syfer

CAP CER 30PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 201.195

GRM033R71H681KA12D

GRM033R71H681KA12D

TOKO / Murata

CAP CER 680PF 50V X7R 0201

На залиха: 1.000.000

1210Y0630102KAR

1210Y0630102KAR

Syfer

CAP CER 1000PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 158.589

C0603X472J4JAC7867

C0603X472J4JAC7867

KEMET

CAP CER 4700PF 16V U2J 0603

На залиха: 1.306.847

C0805C101J8HACAUTO

C0805C101J8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 100PF 10V ULTRA STA

На залиха: 4.784.688

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв