WhatsApp Icon
EVK105CH1R8BW-F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EVK105CH1R8BW-F
Производителот
TAIYO YUDEN
Опис
CAP CER 1.8PF 16V C0H 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
13360
Листови со податоци онлајн
EVK105CH1R8BW-F PDF
 • серија:V
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.8 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0H
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.020" (0.52mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C1210X822K1HAC7800

C1210X822K1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 8.2NF 100V ULTRA ST

На залиха: 1.223.690

1206Y2000391KXR

1206Y2000391KXR

Syfer

CAP CER 390PF 200V X7R 1206

На залиха: 506.688

0805Y2001P10DQT

0805Y2001P10DQT

Syfer

CAP CER 1.1PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 236.278

MD015A182JAB

MD015A182JAB

Elco (AVX)

CAP CER 1800PF 50V NP0 2-DIP

На залиха: 39.601

C0603C689J8GACTU

C0603C689J8GACTU

KEMET

CAP CER 6.8PF 10V NP0 0603

На залиха: 1.294.833

1808J0630123MXT

1808J0630123MXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 63V X7R 1808

На залиха: 295.176

22255C105MAT2A

22255C105MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 1UF 50V X7R 2225

На залиха: 278.644

VJ0603D2R2CLXAJ

VJ0603D2R2CLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 680.133

1210Y5003P90BFR

1210Y5003P90BFR

Syfer

CAP CER 3.9PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 71.617

102S42E390KV4E

102S42E390KV4E

Johanson Technology

CAP CER 39PF 1KV NP0 1111

На залиха: 216.450

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв