WhatsApp Icon
1808J1000683KDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808J1000683KDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
16148
Листови со податоци онлајн
1808J1000683KDR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.068 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1825Y3K00330GCT

1825Y3K00330GCT

Syfer

CAP CER 33PF 3KV C0G/NP0 1825

На залиха: 37.101

1808Y0160561FCT

1808Y0160561FCT

Syfer

CAP CER 560PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 107.540

C1210X104J3JAC7800

C1210X104J3JAC7800

KEMET

CAP CER 0.1UF 25V U2J 1210

На залиха: 483.512

1210Y1K00330KAR

1210Y1K00330KAR

Syfer

CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 1210

На залиха: 228.969

1210J0500562KDT

1210J0500562KDT

Syfer

CAP CER 5600PF 50V X7R 1210

На залиха: 185.150

VJ0805D130JLXAC

VJ0805D130JLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 13PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 403.632

GCJ31MR71E155MA12L

GCJ31MR71E155MA12L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 428.008

1812J0500273GFT

1812J0500273GFT

Syfer

CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 39.637

1825Y1000561GCT

1825Y1000561GCT

Syfer

CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 31.184

GRJ31CR72A105ME11K

GRJ31CR72A105ME11K

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 753.806

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв