WhatsApp Icon
1210J5000120KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J5000120KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
13665
Листови со податоци онлајн
1210J5000120KCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
GMC10X7R682J50NT

GMC10X7R682J50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 6800PF 50V X7R 0603

На залиха: 16.666.666

2225Y0100222KCT

2225Y0100222KCT

Syfer

CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 45.730

1808J0500821FFT

1808J0500821FFT

Syfer

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 74.966

VJ0603D471KLXAT

VJ0603D471KLXAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 771.843

250R05L0R7BV4T

250R05L0R7BV4T

Johanson Technology

CAP CER 0.7PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 526.315

SR757C224KAATR1

SR757C224KAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 0.22UF 500V X7R RADIAL

На залиха: 25.838

0603J0160182JDT

0603J0160182JDT

Syfer

CAP CER 1800PF 16V X7R 0603

На залиха: 499.176

HQCEKM181GAH6A

HQCEKM181GAH6A

Elco (AVX)

CAP CER 180PF 5KV P90 3838

На залиха: 3.398

C0603C390J5GACAUTO7411

C0603C390J5GACAUTO7411

KEMET

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 6.297.229

1825Y1K50470JCR

1825Y1K50470JCR

Syfer

CAP CER 47PF 1.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 75.371

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв