WhatsApp Icon
C1608X5R1H333M080AA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1608X5R1H333M080AA
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 0.033UF 50V X5R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
16117
Листови со податоци онлајн
C1608X5R1H333M080AA PDF
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X5R
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1812Y1K20222JXR

1812Y1K20222JXR

Syfer

CAP CER 2200PF 1.2KV X7R 1812

На залиха: 119.600

1210J0250333MXR

1210J0250333MXR

Syfer

CAP CER 0.033UF 25V X7R 1210

На залиха: 291.307

VJ1210A200KBAAT4X

VJ1210A200KBAAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 20PF 50V NP0 1210

На залиха: 421.923

VJ1206A8R2BXCMC

VJ1206A8R2BXCMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 144.042

2220Y6300103GCT

2220Y6300103GCT

Syfer

CAP CER 10000PF 630V C0G 2220

На залиха: 30.543

1812Y0160184KCR

1812Y0160184KCR

Syfer

CAP CER 0.18UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 43.123

0805J0160101KXT

0805J0160101KXT

Syfer

CAP CER 100PF 16V X7R 0805

На залиха: 773.993

1210J5000120KCR

1210J5000120KCR

Syfer

CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 383.362

GMC10X7R682J50NT

GMC10X7R682J50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 6800PF 50V X7R 0603

На залиха: 16.666.666

2225Y0100222KCT

2225Y0100222KCT

Syfer

CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 45.730

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв