0603J0631P50CFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0631P50CFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.5PF 63V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.24782
Листови со податоци онлајн
0603J0631P50CFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.5 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1210Y184KLXAJ32

VJ1210Y184KLXAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 180000 PF 25V X7R 1210 P

На залиха: 165.631

$0.60375

GRM2165C1H302JA01D

GRM2165C1H302JA01D

TOKO / Murata

CAP CER 3000PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 384.615

$0.26000

2220J2000153GCT

2220J2000153GCT

Syfer

CAP CER 0.015UF 200V C0G 2220

На залиха: 28.376

$4.22882

C1206C362M1HAC7800

C1206C362M1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 3.6NF 100V ULTRA ST

На залиха: 3.155.569

$0.03169

2220J1K00152KFR

2220J1K00152KFR

Syfer

CAP CER 1500PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 52.641

$2.08959

GRM033R61C123KE84D

GRM033R61C123KE84D

TOKO / Murata

CAP CER 0.012UF 16V X5R 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

K154K20X7RF5UH5

K154K20X7RF5UH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 1.206.854

$0.08286

C0402S221K3RACTU

C0402S221K3RACTU

KEMET

CAP CER 220PF 25V X7R 0402

На залиха: 913.492

$0.10947

VJ0402Y222KXXPW1BC

VJ0402Y222KXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200PF 25V X7R 0402

На залиха: 7.770.007

$0.01287

1206J2000272GCR

1206J2000272GCR

Syfer

CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 166.864

$0.59929

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв