WhatsApp Icon
C316C222K1R5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C316C222K1R5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
17759
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:GoldMax 300 Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.230" (5.84mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1206Y0500470KQT

1206Y0500470KQT

Syfer

CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 193.952

VJ0402D330GLXAC

VJ0402D330GLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 166.936

1206Y1000101MDT

1206Y1000101MDT

Syfer

CAP CER 100PF 100V X7R 1206

На залиха: 361.689

2225Y0160683JCT

2225Y0160683JCT

Syfer

CAP CER 0.068UF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 36.332

0505J0630130JQT

0505J0630130JQT

Syfer

CAP CER 13PF 63V C0G/NP0 0505

На залиха: 196.784

VJ1206A682JXJRW1BC

VJ1206A682JXJRW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 787.091

2225Y0100390JCR

2225Y0100390JCR

Syfer

CAP CER 39PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 41.451

GRM31A7U3A560JW31D

GRM31A7U3A560JW31D

TOKO / Murata

CAP CER 56PF 1KV U2J 1206

На залиха: 928.418

MA1206XR823M160

MA1206XR823M160

Meritek

CAP CER 0.082UF 16V X7R 1206

На залиха: 1.300.390

C1206C331J5GALTU

C1206C331J5GALTU

KEMET

CAP CER 330PF 50V NP0 1206

На залиха: 1.273.236

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв