WhatsApp Icon
0603Y0103P90CCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y0103P90CCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3.9PF 10V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
15609
Листови со податоци онлајн
0603Y0103P90CCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.9 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
FA26X7R2J333KNU06

FA26X7R2J333KNU06

TDK Corporation

CAP CER 0.033UF 630V X7R RADIAL

На залиха: 153.846

MA0201CG3R9B250

MA0201CG3R9B250

Meritek

CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 9.803.921

06036C104MAZ2A

06036C104MAZ2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0603

На залиха: 196.078

GCJ216R71E123KA01D

GCJ216R71E123KA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.365.001

CGA3E3X8R1C474K080AE

CGA3E3X8R1C474K080AE

TDK Corporation

CAP CER 0.47UF 16V X8R 0603

На залиха: 263.157

0805Y2000471KCR

0805Y2000471KCR

Syfer

CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 557.444

0805Y0500561FCR

0805Y0500561FCR

Syfer

CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 190.781

VJ1210Y222JLEAJ32

VJ1210Y222JLEAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200 PF 500V X7R 1210 PB

На залиха: 50.638

0603J0501P80BAR

0603J0501P80BAR

Syfer

CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 190.781

MA1206YV684Z250

MA1206YV684Z250

Meritek

CAP CER 0.68UF 25V Y5V 1206

На залиха: 1.647.446

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв