WhatsApp Icon
MA0402XR183K100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MA0402XR183K100
Производителот
Meritek
Опис
CAP CER 0.018UF 10V X7R 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
17625
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:MA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.018 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1206Y0633P90CAT

1206Y0633P90CAT

Syfer

CAP CER 3.9PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 219.920

GRM21BC71E106ME11L

GRM21BC71E106ME11L

TOKO / Murata

CAP CER 10UF 25V X7S 0805

На залиха: 185.185

GQM1555C2DR90CB01J

GQM1555C2DR90CB01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 726.902

VJ0805Y471KLCAJ32

VJ0805Y471KLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 470 PF 200V X7R 0805 PB

На залиха: 147.184

1825J1K20272JXR

1825J1K20272JXR

Syfer

CAP CER 2700PF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 62.604

1206J2500271JDT

1206J2500271JDT

Syfer

CAP CER 270PF 250V X7R 1206

На залиха: 282.789

1206Y1K04P70DAT

1206Y1K04P70DAT

Syfer

CAP CER 4.7PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 301.895

C1206C333G1GEC7800

C1206C333G1GEC7800

KEMET

CAP CER 1206 33NF 100V C0G 2%

На залиха: 1.458.151

1206Y2000330JAR

1206Y2000330JAR

Syfer

CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 317.995

1206J0630681KDT

1206J0630681KDT

Syfer

CAP CER 680PF 63V X7R 1206

На залиха: 368.324

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв