WhatsApp Icon
C1005X8R2A221K050BA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1005X8R2A221K050BA
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 220PF 100V X8R 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
15834
Листови со податоци онлајн
C1005X8R2A221K050BA PDF
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MA1206CG562G500

MA1206CG562G500

Meritek

CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 429.184

GCG155R71E682KA01J

GCG155R71E682KA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 2.222.222

C0603C272K3JACAUTO

C0603C272K3JACAUTO

KEMET

CAP CER 2700PF 25V U2J 0603

На залиха: 1.742.463

C320C184J3G5TA7301

C320C184J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.18UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 254.965

2220J2500105MDT

2220J2500105MDT

Syfer

CAP CER 1UF 250V X7R 2220

На залиха: 30.876

1812Y0500823MXT

1812Y0500823MXT

Syfer

CAP CER 0.082UF 50V X7R 1812

На залиха: 132.240

C0805C270K4HAC7800

C0805C270K4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 27PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 9.970.089

GCQ1555C1H1R0DB01D

GCQ1555C1H1R0DB01D

TOKO / Murata

CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 1.588.562

C0805C220J3HAC7800

C0805C220J3HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 22PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 8.912.655

2220Y1K20391JXR

2220Y1K20391JXR

Syfer

CAP CER 390PF 1.2KV X7R 2220

На залиха: 71.346

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв