WhatsApp Icon
C0603C103M8JAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C103M8JAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 10000PF 10V U2J 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11821
Листови со податоци онлајн
C0603C103M8JAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm U2J
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2220Y0250822KFR

2220Y0250822KFR

Syfer

CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 39.791

2220J1K00180FFR

2220J1K00180FFR

Syfer

CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 20.436

1825J2000100JCT

1825J2000100JCT

Syfer

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 48.309

1206J1K20122MXT

1206J1K20122MXT

Syfer

CAP CER 1200PF 1.2KV X7R 1206

На залиха: 582.750

1812Y0160124JCR

1812Y0160124JCR

Syfer

CAP CER 0.12UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 49.571

08055A560JAT2A

08055A560JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 666.666

C0603C152F4HACAUTO

C0603C152F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 1.5NF 16V ULTRA STA

На залиха: 3.443.526

0805J1000272KXR

0805J1000272KXR

Syfer

CAP CER 2700PF 100V X7R 0805

На залиха: 726.427

0805Y2008P20BFR

0805Y2008P20BFR

Syfer

CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 147.305

GCE216R72A562KA01J

GCE216R72A562KA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 842.247

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв