WhatsApp Icon
2220Y0250683KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y0250683KXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.068UF 25V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
19084
Листови со податоци онлајн
2220Y0250683KXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.068 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.165" (4.20mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C0805X512J3JACAUTO

C0805X512J3JACAUTO

KEMET

CAP CER 5100PF 25V U2J 0805

На залиха: 668.181

1210Y2000220JFR

1210Y2000220JFR

Syfer

CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 150.552

1210J0160683FCR

1210J0160683FCR

Syfer

CAP CER 0.068UF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 39.776

1210J0500152KFR

1210J0500152KFR

Syfer

CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 171.191

C324C919BAG5TA7301

C324C919BAG5TA7301

KEMET

CAP CER 9.1PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 331.202

501S42E270GV4E

501S42E270GV4E

Johanson Technology

CAP CER 27PF 500V NP0 1111

На залиха: 138.159

C1206C224M4JACAUTO

C1206C224M4JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.22UF 16V U2J 1206

На залиха: 523.669

VJ1206V683MXXCW1BC

VJ1206V683MXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.068UF 25V Y5V 1206

На залиха: 2.689.618

0805Y5000220KFR

0805Y5000220KFR

Syfer

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 532.765

885012207016

885012207016

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 0.1UF 10V X7R 0805

На залиха: 1.000.000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв