WhatsApp Icon
C1812X104F4JAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1812X104F4JAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.1UF 16V U2J 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
17124
Листови со податоци онлајн
C1812X104F4JAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm U2J Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.043" (1.10mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
0603J1500121GQT

0603J1500121GQT

Syfer

CAP CER 120PF 150V C0G/NP0 0603

На залиха: 111.617

C0603C111G5GALTU

C0603C111G5GALTU

KEMET

CAP CER 110PF 50V NP0 0603

На залиха: 340.101

2225Y5000472KDR

2225Y5000472KDR

Syfer

CAP CER 4700PF 500V X7R 2225

На залиха: 44.798

885012007077

885012007077

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.000.000

GJM0335C1E8R1CB01J

GJM0335C1E8R1CB01J

TOKO / Murata

CAP CER 8.1PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 14.450.867

2220J0630273KXT

2220J0630273KXT

Syfer

CAP CER 0.027UF 63V X7R 2220

На залиха: 64.943

VY1102M35Y5UG6TV0

VY1102M35Y5UG6TV0

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL

На залиха: 1.229.861

GRM033C80J563KE15J

GRM033C80J563KE15J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 19.801.980

C1210X473K3JAC7800

C1210X473K3JAC7800

KEMET

CAP CER 0.047UF 25V U2J 1210

На залиха: 854.773

1812Y0250123GFT

1812Y0250123GFT

Syfer

CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 42.055

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв