WhatsApp Icon
C323C393K2G5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C323C393K2G5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER RAD 39NF 200V C0G 10%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
17061
Листови со податоци онлајн
C323C393K2G5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.039 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.300" (7.62mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2225Y0100185KXT

2225Y0100185KXT

Syfer

CAP CER 1.8UF 10V X7R 2225

На залиха: 39.964

0805Y0108P20BCT

0805Y0108P20BCT

Syfer

CAP CER 8.2PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 213.237

2220J1000684KDR

2220J1000684KDR

Syfer

CAP CER 0.68UF 100V X7R 2220

На залиха: 36.741

1206J1500120JQT

1206J1500120JQT

Syfer

CAP CER 12PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 172.137

2220J0630225MDR

2220J0630225MDR

Syfer

CAP CER 2.2UF 63V X7R 2220

На залиха: 28.793

GMC10CG390J100NTG

GMC10CG390J100NTG

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 10.000.000

CL32B105KCJNNNE

CL32B105KCJNNNE

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 1UF 100V X7R 1210

На залиха: 270.270

C0805C330K1GACTU

C0805C330K1GACTU

KEMET

CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 357.142

C0603X912J4HACAUTO

C0603X912J4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 9.1NF 16V ULTRA STA

На залиха: 3.134.796

1812Y1K50821KXT

1812Y1K50821KXT

Syfer

CAP CER 820PF 1.5KV X7R 1812

На залиха: 129.666

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв