WhatsApp Icon
1206Y0160471JXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0160471JXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 470PF 16V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
16734
Листови со податоци онлајн
1206Y0160471JXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2220Y1000124KDT

2220Y1000124KDT

Syfer

CAP CER 0.12UF 100V X7R 2220

На залиха: 39.190

2220J0500221FFT

2220J0500221FFT

Syfer

CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 10.249

2225Y0160272KFT

2225Y0160272KFT

Syfer

CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 33.909

1210J2K00222JXR

1210J2K00222JXR

Syfer

CAP CER 2200PF 2KV X7R 1210

На залиха: 241.126

1812J0500273FAR

1812J0500273FAR

Syfer

CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 21.931

C907U152MYVDBA7317

C907U152MYVDBA7317

KEMET

CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL

На залиха: 1.488.981

2220J2000152FFR

2220J2000152FFR

Syfer

CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 10.467

1210Y0630682KCT

1210Y0630682KCT

Syfer

CAP CER 6800PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 191.850

2225J3K00100JCT

2225J3K00100JCT

Syfer

CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 2225

На залиха: 58.496

0805J5000472MXT

0805J5000472MXT

Syfer

CAP CER 4700PF 500V X7R 0805

На залиха: 726.691

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв