WhatsApp Icon
102S42E2R2DV4E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
102S42E2R2DV4E
Производителот
Johanson Technology
Опис
CAP CER 2.2PF 1KV NP0 1111
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
10597
Листови со податоци онлајн
102S42E2R2DV4E PDF
 • серија:E
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1111 (2828 Metric)
 • големина / димензија:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.102" (2.59mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
12065A332GAT4A

12065A332GAT4A

Elco (AVX)

CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 449.680

1812J2K50222MXT

1812J2K50222MXT

Syfer

CAP CER 2200PF 2.5KV X7R 1812

На залиха: 112.832

TMK316B7224KF-T

TMK316B7224KF-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206

На залиха: 2.066.115

2220Y5000390JFR

2220Y5000390JFR

Syfer

CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 2220

На залиха: 51.113

2225J0250124KCT

2225J0250124KCT

Syfer

CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 33.248

C1206C100J4HAC7800

C1206C100J4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 10PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 4.784.688

C1812C471MGRACTU

C1812C471MGRACTU

KEMET

CAP CER 470PF 2KV X7R 1812

На залиха: 167.976

2225Y1000821FFT

2225Y1000821FFT

Syfer

CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 8.217

CC0805CRNPO9BN7R0

CC0805CRNPO9BN7R0

Yageo

CAP CER 7PF 50V NPO 0805

На залиха: 769.230

CC1206CRNPO9BN8R2

CC1206CRNPO9BN8R2

Yageo

CAP CER 8.2PF 50V NPO 1206

На залиха: 370.370

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв