WhatsApp Icon
1808Y1000102KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y1000102KCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18570
Листови со податоци онлајн
1808Y1000102KCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
0505Y2503P00HQT

0505Y2503P00HQT

Syfer

CAP CER 3PF 250V C0G/NP0 0505

На залиха: 75.940

1210J1000394MXT

1210J1000394MXT

Syfer

CAP CER 0.39UF 100V X7R 1210

На залиха: 158.669

CKC18C822JDGAC7210

CKC18C822JDGAC7210

KEMET

KC-LINK 1812 8.2NF 1000VDC C0G

На залиха: 71.178

C0603C0G500-130GNE

C0603C0G500-130GNE

Venkel LTD

CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 7.692.307

1111Y5000680KQT

1111Y5000680KQT

Syfer

CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 1111

На залиха: 111.972

CC1206JRNPO9BN201

CC1206JRNPO9BN201

Yageo

CAP CER NPO 1206

На залиха: 1.766.160

0603Y0160181GFT

0603Y0160181GFT

Syfer

CAP CER 180PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 232.482

250R05L0R2CV4T

250R05L0R2CV4T

Johanson Technology

CAP CER 0.2PF 25V NP0 0201

На залиха: 9.569.377

1206Y2501P80CQT

1206Y2501P80CQT

Syfer

CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 206.058

CBR04C808A2GAC

CBR04C808A2GAC

KEMET

CAP CER .8PF 200V .05PF% COG 040

На залиха: 103.773

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв