WhatsApp Icon
C0603C202M8HAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C202M8HAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0603 2NF 10V ULTRA STABL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
17451
Листови со податоци онлајн
C0603C202M8HAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C0805X102J2REC7800

C0805X102J2REC7800

KEMET

CAP CER 0805 1NF 200V X7R 5%

На залиха: 1.328.021

2220J3K00151GCT

2220J3K00151GCT

Syfer

CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 2220

На залиха: 40.373

251R15S330FV4E

251R15S330FV4E

Johanson Technology

CAP CER 33PF 250V NP0 0805

На залиха: 316.345

VJ0805D220GXBAC

VJ0805D220GXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 22PF 100V NP0 0805

На залиха: 172.765

VJ0805Y183MLCAJ32

VJ0805Y183MLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 18000 PF 200V X7R 0805 P

На залиха: 145.121

C336C823KAG5TA

C336C823KAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 82NF 250V C0G 10%

На залиха: 103.468

2225Y1000221KCT

2225Y1000221KCT

Syfer

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 50.217

2220Y2000104JXR

2220Y2000104JXR

Syfer

CAP CER 0.1UF 200V X7R 2220

На залиха: 51.030

VJ0402Y271JXXCW1BC

VJ0402Y271JXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 270PF 25V X7R 0402

На залиха: 1.675.603

0805J0635P60DFT

0805J0635P60DFT

Syfer

CAP CER 5.6PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 472.009

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв