WhatsApp Icon
C1206C111J5HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C111J5HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 110PF 50V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
13517
Листови со податоци онлајн
C1206C111J5HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:110 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C0603C0G101-100CNP

C0603C0G101-100CNP

Venkel LTD

CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 12.315.270

GRM0225C1E2R8BA03L

GRM0225C1E2R8BA03L

TOKO / Murata

CAP CER 2.8PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 1.000.000

GJM1555C1H9R5DB01D

GJM1555C1H9R5DB01D

TOKO / Murata

CAP CER 9.5PF 50V NP0 0402

На залиха: 6.872.852

2225Y0160151KCT

2225Y0160151KCT

Syfer

CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 42.595

K331K15X7RK5UH5

K331K15X7RK5UH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 330PF 200V X7R RADIAL

На залиха: 1.716.738

2220J5000334KDT

2220J5000334KDT

Syfer

CAP CER 0.33UF 500V X7R 2220

На залиха: 38.288

1210J0250823JDT

1210J0250823JDT

Syfer

CAP CER 0.082UF 25V X7R 1210

На залиха: 143.920

FA28X7S2A683KRU06

FA28X7S2A683KRU06

TDK Corporation

CAP CER 0.068UF 100V X7S RADIAL

На залиха: 185.185

0805Y6300101KXR

0805Y6300101KXR

Syfer

CAP CER 100PF 630V X7R 0805

На залиха: 785.792

2220J0630333GFT

2220J0630333GFT

Syfer

CAP CER 0.033UF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 21.405

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв