WhatsApp Icon
2225J2500333KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J2500333KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.033UF 250V X7R 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
17069
Листови со податоци онлајн
2225J2500333KXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C318C103F3G5TA7301

C318C103F3G5TA7301

KEMET

CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 99.415

1812J6300221MXT

1812J6300221MXT

Syfer

CAP CER 220PF 630V X7R 1812

На залиха: 134.262

C0805X473M4REC7210

C0805X473M4REC7210

KEMET

CAP CER 0805 47NF 16V X7R 20%

На залиха: 1.868.460

0805Y5000101FQT

0805Y5000101FQT

Syfer

CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 59.930

C0603X300J5GACAUTO

C0603X300J5GACAUTO

KEMET

CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 948.136

C1210X7R250-105MNE

C1210X7R250-105MNE

Venkel LTD

CAP CER 1UF 25V X7R 1210

На залиха: 1.090.869

0805J5000122KDT

0805J5000122KDT

Syfer

CAP CER 1200PF 500V X7R 0805

На залиха: 527.009

SQCB7M2R2CATME

SQCB7M2R2CATME

Elco (AVX)

CAP CER 2.2PF 500V 1111

На залиха: 119.397

0603Y2500150GFT

0603Y2500150GFT

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 274.883

1111Y3000131FQT

1111Y3000131FQT

Syfer

CAP CER 130PF 300V C0G/NP0 1111

На залиха: 34.878

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв