WhatsApp Icon
1808Y1K00562KDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y1K00562KDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 5600PF 1KV X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18014
Листови со податоци онлајн
1808Y1K00562KDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1206Y2500271GCR

1206Y2500271GCR

Syfer

CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 233.929

C1210C334F4JAC7800

C1210C334F4JAC7800

KEMET

CAP CER 0.33UF 16V U2J 1210

На залиха: 36.900

885012107007

885012107007

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805

На залиха: 666.666

1210Y5000183JDT

1210Y5000183JDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 500V X7R 1210

На залиха: 174.456

CL10A225KB8NNNC

CL10A225KB8NNNC

Samsung Electro-Mechanics

MLCC2.2UF50V 10 X5R0603

На залиха: 2.343.566

CKC18C472GDGACAUTO

CKC18C472GDGACAUTO

KEMET

KC-LINK 1812 4.7NF 1000VDC C0G

На залиха: 61.087

1825J0100331JCT

1825J0100331JCT

Syfer

CAP CER 330PF 10V C0G/NP0 1825

На залиха: 45.376

C1210C224G5JAC7800

C1210C224G5JAC7800

KEMET

CAP CER 0.22UF 50V U2J 1210

На залиха: 130.838

2225J0500564MDR

2225J0500564MDR

Syfer

CAP CER 0.56UF 50V X7R 2225

На залиха: 37.961

VJ2225A122JBLAT4X

VJ2225A122JBLAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 630V NP0 2225

На залиха: 62.211

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв