WhatsApp Icon
VJ2220Y104JBEAT4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ2220Y104JBEAT4X
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
13698
Листови со податоци онлајн
VJ2220Y104JBEAT4X PDF
 • серија:VJ OMD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.086" (2.18mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1206Y0630682KXR

1206Y0630682KXR

Syfer

CAP CER 6800PF 63V X7R 1206

На залиха: 520.589

1206Y1000682KET

1206Y1000682KET

Syfer

CAP CER 6800PF 100V X7R 1206

На залиха: 347.065

1808J0250182FCR

1808J0250182FCR

Syfer

CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 115.730

0805J0100221FCR

0805J0100221FCR

Syfer

CAP CER 220PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 222.657

1825Y1K20223JXT

1825Y1K20223JXT

Syfer

CAP CER 0.022UF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 49.246

2225Y0630273JDR

2225Y0630273JDR

Syfer

CAP CER 0.027UF 63V X7R 2225

На залиха: 34.524

1808Y0160220JCT

1808Y0160220JCT

Syfer

CAP CER 22PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 298.980

1210Y2500470KCT

1210Y2500470KCT

Syfer

CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 224.688

1206J0630562MDT

1206J0630562MDT

Syfer

CAP CER 5600PF 63V X7R 1206

На залиха: 383.553

C0805C682G8JACAUTO

C0805C682G8JACAUTO

KEMET

CAP CER 6800PF 10V U2J 0805

На залиха: 875.196

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв