WhatsApp Icon
C320C100F3G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C320C100F3G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
17401
Листови со податоци онлајн
C320C100F3G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.290" (7.36mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
VJ0805Y122JLXAJ32

VJ0805Y122JLXAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200 PF 25V X7R 0805 PB

На залиха: 218.703

C1210X431F4HAC7800

C1210X431F4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 430PF 16V ULTRA STA

На залиха: 398.867

C1812C122KZRACTU

C1812C122KZRACTU

KEMET

CAP CER 1200PF 2.5KV X7R 1812

На залиха: 131.068

FA14X8R1H154KRU06

FA14X8R1H154KRU06

TDK Corporation

CAP CER 0.15UF 50V X8R RADIAL

На залиха: 928.418

2220Y0160822JFT

2220Y0160822JFT

Syfer

CAP CER 8200PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 37.005

2220J2000102KCR

2220J2000102KCR

Syfer

CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 59.390

VJ0805D220MXAAJ

VJ0805D220MXAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 22PF 50V NP0 0805

На залиха: 472.344

VJ1210A620JBCAT4X

VJ1210A620JBCAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 62PF 200V NP0 1210

На залиха: 421.923

1808Y0160270GCT

1808Y0160270GCT

Syfer

CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 195.530

C0603X222J2REC7867

C0603X222J2REC7867

KEMET

CAP CER 2200PF 200V X7R 0603

На залиха: 2.514.458

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв